Co je Landing page ? Proč Landing pages vytvářet?

" Landing page si představte trochu jako plakát, který rozvinete zákazníkovi před oči ve správnou chvíli. Dejte na něj to nejpoutavější s možností rychlé reakce a strýček Google i zákazníci budou mít radost."

Jan Adamec | Webdesigner

Představte si, že prodáváte například koloběžky a na ty chcte zákazníka nalákat. Na svých stránkách ale máte spoustu dalšího zboží nebo služeb. Váš eShop (a netýká se to jen eShopů ) je na adrese například www.mujskvelyobchod.cz , takže vaše Landing page by ideálně měla mít adresu www.mujskvelyobchod.cz/kolobezky.
Takovou stránkou bychom měli vnímat právě jako ten plakát a dobře promyslet co chceme zákazníkovi ukázat ve chvíli, kdy se o koloběžky zajímá a hledá třeba na Google. Nabídneme tedy jak zákazníkovi, tak i vyhledávači perfektně připravenou stránku, která ho rychle zaujme, přestane hledat a začne ji zkoumat a ideálně i nakupovat.

Co má Landing page splňovat?

Landing page musí být "Vychytaná stránka" a to z pohledu SEO a zároveň z pohledu zákazníka. Vyhledávači musíme na Landing page nabídnout to nejlepší nastavení - správnou strukturu titulků, popisů, obrázků, textu atd.. Zákazníkovi je potřeba na první pohled dát jistotu, že je tam kde právě chtěl, když hledal koloběžky a zároveň ho upoutat Vaší skvělou a hlavně přehlednou nabídkou. Co je ale důležité - na Landing page nesmí scházet motivace k akci. Jednoduchá cesta jak koupit, objednat, napsat, zaregistrovat... prostě zachytit zákazníka a dostat se s ním do kontaktu. Tady je přehled toho nejdůležitějšího:

SEO prvky na Landing page

 • Ujasněte si, které klíčové slovo nebo spojení je cílem této Landing page
 • Titulek obsahuje klíčová spojení
 • Popis stránky vystihuje potřebu hledajícího 
 • V obsahu použijte klíčová slova a spojení jak to jen půjde
 • Používejte chytře nadpisy
 • Použijte obrázky a nezapomeňte je popsat
 • Nastavte si obrázek, titulek a popis pro sdílení na sociální sítě
 • V textu využijte interní odkazy - umožněte zákazníkovi ať má možnost jednoduše kliknout a zjisit více o vašich službách
 • Stránka musí mít nějakou možnost akce:
  • Registrace
  • Nákup, objednání
  • odeslání formuláře
  • zavolejte, ...

Proč tedy Landing page vytvářet na svém webu?

Každou svou službu, hlavní produkty, prodejny, ... prostě to důležité, čím chcete zaujmout, se musí dostat k zákazníkovi v podobě "Vychytané stránky". Máme totiž jen pár vteřin, abychom zaujali hledajícího, než klikne a zmizí z Vašeho webu . Landing page je způsob jak zaujmout zákazníka i vyhledávač a zvýšit svoje šance.

Díky Landing page nabízíte vyhladávačům, jako Google nebo Seznam, dostatek informací, aby se měl čeho chytit při hledání konkrétního výrazu, klíčového slova nebo spojení. Naladíte si takto stránku právě pro jedno hledání. To udělejte pro všechna nejpoužívanější klíčová slova nebo spojení, která se Vás týkají.

Potřebujete pomoci s vytvořením landing page?

Z našich služeb v tomto přípaně můžete využít:

Napište nám, rádi odpovíme nebo se Vám ozveme, abychom vše prodiskutovali.


Vyberte z webových služeb

Tvorba webových stránek na míru. Široké možnosti responsivního designu a práce se SEO. Velmi jednoduchá administrace - bude vás bavit přidávat novinky a sdílet je.

Dobře postavený eShop, který má všechny potřebné funkce, bez kterých se při online prodeji neobejdete. Responzivní formát a spousta automatických funkcí a usnadnění práce.

Nemusíte být profesionály v tvorbě internetových stránek a nemusíte investovat každý měsíc vysoké částky, abyste byli úspěšní v online marketingu. SEO může být i zábava a rádi vám pomůžeme zlepšit vaše šance.

Internetová reklama vám přinese okamžitý účinek - nové objednávky, poptávky, návštěvnost. Nabízíme zpracování a vedení online reklamních kampaní na Google, Facebook a Seznamu

Asi nejdůležitější součástí webových stránek nebo eShopu je obsah. Jedině originální tex je pro zákazníky a vyhledávače to pravé a ceněné. Správně napsaný obsah přiláká nové zákazníky a posune vás v žebříčku hledání nahoru.

Cena vytvoření webu je důležitá. Spočítejte si cenu vlastních webových stránek nebo cenu eshopu na míru v online kalkulátoru. Je to nezávazné a zdarma.