Smart Emailing | Dejtonaweb.cz

 

Proč sbírat emaily? Získáte tak nové obchody velmi snadno - následný prodej vám může přinášet i více než 20% nových obchodů a nemusíte se ani moc snažit.

Emailing nebo také Smart emailing je komunikace se zákazníkem prostřednictvím emailu, ale trochu jinak. 

Jiná je vizuální forma, možnost rozesílání na všechny nebo vybrané vaše zákazníky, ale asi největší přidanou hodnotou a to největší kouzlo je automatizace emailů.

Pojďme se na jednotlivé výhody smartemailingu postupně podívat.

1) Vizuální podoba emailu pro zákazníka

 • Na podobě emailu velmi záleží, aby si ho váš zákazník všiml a věnoval mu svou pozornost alespoň na tak dlouho, abyste dostali šanci ho zaujmout.
 • Na některé zákazníky více funguje email, který je čistý bez dalších “kudrlinek” místo okázalé grafiky, jiného zaujmete obrázky
 • Pokud zákazníka oslovíte jménem a navážete správně na to co ho zajímá, máte šanci, aby se vám chvíli věnoval.

2) Hromadné rozesílání emailů | Newsletter

 • Poslat informaci všem zákazníkům potřebujeme všichni a proto tu jsou emailingové služby. Emaily jsou rozeslány samostatně každému zvlášť a vy se nemusíte uklikat k smrti.
 • Samostatný newsletter je velmi cenný nástroj na získání dalšího obchodu po tom, co s vámi zákazník už měl nějakou zkušenost, nebo se o vás zajímal a z těchto důvodů vám zanechal email. Díky newsletteru můžete svůj obrat navýšit o desítky procent, dokonce jsou obory, ve kterých můžete své obraty na pravidelné (automatické) komunikaci postavit.
 • Newsletter vždy protkněte něčím užitečným pro zákazníka, nějakou novinkou, kterou chcete dostat mezi lidi nebo můžete přidat nějaké lákadlo v podobě voucheru.
 • Nezapomínejte upozornit na možnost odhlášení odběr - to je prostě nutnost.

3) Automatizace odesílání emailů | Hlavní kouzlo emailingu

 Automatizace emailu je prostě to nejkouzelnější co můžete pro sebe, své zákazníky a svoje podnikání udělat. 

Představte si, že chcete každého svého nového zákazníka seznámit úplně se vším co umíte. Takový zákazník by musel být za chvilku zahlcen Vašimi informacemi a samozřejmě by nebyl schopen a ani ochoten vše vnímat. Proto je potřeba mu vše dávat hezky postupně a ve správný čas.

To vám umožní automatizace. Můžete si totiž připravit seriál jako například tento:

 • První den registrace zákazníka odešlete uvítání a třeba poukaz na další nákup jako motivaci. Je dobré zmínit, že na co se může těšit v dalším emailu
 • Týden po registraci můžete informovat o hlavní službě nebo produktu
 • 3 týdny po registraci email ve smyslu “Věděli jste, že …”
 • Následující měsíc přidáte další informace o nějaké žádané kategorii zboží nebo služeb, o kterých ještě nebyla řeč a mohlo by to zákazníka zaujmout
 • a další a další….

automatizace emailu

Můžete si připravit takový seriál emailů a načasovat kdy bude nejlepší je odeslat ve vztahu k prvnímu kontaktu se zákazníkem.

Kouzlem automatizace je, že tento seriál se spustí vždy, když v seznamu zákazníků přibude nový kontakt a máte třeba o 2 nebo 3 měsíce postaráno o komunikaci se zákazníkem aniž byste museli cokoli dělat.

Tato automatizace má mnoho dalších možností, do kterých když proniknete, tak vaše podnikání jen poroste.

Ve většině oborů je mnoho možností čím naplnit takový seriál emailů a samozřejmě že pro některý business bude vhodné využít jen zlomek možností automatizace.


Kolik stojí emailing? Jakou emailingovou službu vybrat?

Osobní zkušenost máme se třemi velmi známými emailingovými službami a to jsou SmartEmailing.cz, Ecomail.cz a MailChimp.com

Kterou vybrat? Všechny vám nabídnou velmi podobný způsob práce, ale různé ceny. Ceny jsou postaveny na počtu kontaktů, se kterými pracujete a na množství doplňkových služeb. 

Ceny jsou následující (aktualizace únor 2022 - pouze základní srovnání):

 do 200 kontaktůdo 2000 kontaktůdo 5000 kontaktů
Ecomail zdarma 300 Kč/měsíc 650 Kč/měsíc
SmartEmailing 160 Kč/ měsíc 600 Kč/ měsíc 1200 Kč / měsíc
MailChimp zdarma bez automatizace
s automatizací od 233 Kč/měsíc
zdarma bez automatizace
s automatizací od 720 Kč/měsíc
od 1250 Kč / měsíc

 ceny bez DPH


Velmi rádi vás Emailingem a automatickými emaily provedeme. Můžeme pro vás napsat i potřebné texty (Copywriting)  a zajistit grafiku.

 Ozvěte se - probereme to spolu.

Konzultace zdarma Zavolat rovnou +420 774 234 232