Co je Landing page? Proč Landing pages vytvářet?

Co je Landing page? Proč Landing pages vytvářet?

"Landing page si představte trochu jako plakát, který rozvinete zákazníkovi před oči ve správnou chvíli. Dejte na něj to nejpoutavější s možností rychlé reakce a strýček Google i zákazníci budou mít radost."

Jan Adamec | Webdesigner

Představte si, že prodáváte například koloběžky a na ty chcte zákazníka nalákat. Na svých stránkách ale máte spoustu dalšího zboží nebo služeb. Váš eshop (a netýká se to jen eshopů) je na adrese například www.mujskvelyobchod.cz , takže vaše landing page by ideálně měla mít adresu www.mujskvelyobchod.cz/kolobezky.
Takovou stránkou bychom měli vnímat právě jako ten plakát a dobře promyslet co chceme zákazníkovi ukázat ve chvíli, kdy se o koloběžky zajímá a hledá třeba na Google. Nabídneme tedy jak zákazníkovi, tak i vyhledávači perfektně připravenou stránku, která ho rychle zaujme, přestane hledat a začne ji zkoumat a ideálně i nakupovat.

Co má Landing page splňovat?

Landingpage musí být "Vychytaná stránka" a to z pohledu SEO a zároveň z pohledu zákazníka. Vyhledávači musíme na Landing page nabídnout to nejlepší nastavení - správnou strukturu titulků, popisů, obrázků, textu atd.. Zákazníkovi je potřeba na první pohled dát jistotu, že je tam kde právě chtěl, když hledal koloběžky a zároveň ho upoutat Vaší skvělou a hlavně přehlednou nabídkou. Co je ale důležité - na landing page nesmí scházet motivace k akci. Jednoduchá cesta jak koupit, objednat, napsat, zaregistrovat... prostě zachytit zákazníka a dostat se s ním do kontaktu. Tady je přehled toho nejdůležitějšího:

SEO prvky na Landing page

 • Ujasněte si, které klíčové slovo nebo spojení je cílem této Landing page
 • Titulek obsahuje klíčová spojení
 • Popis stránky vystihuje potřebu hledajícího 
 • V obsahu použijte klíčová slova a spojení jak to jen půjde
 • Používejte chytře nadpisy
 • Použijte obrázky a nezapomeňte je popsat
 • Nastavte si obrázek, titulek a popis pro sdílení na sociální sítě
 • V textu využijte interní odkazy - umožněte zákazníkovi ať má možnost jednoduše kliknout a zjisit více o vašich službách
 • Stránka musí mít nějakou možnost akce:
  • Registrace
  • Nákup, objednání
  • odeslání formuláře
  • zavolejte, ...

Proč tedy Landingpage vytvářet na svém webu?

Každou svou službu, hlavní produkty, prodejny, ... prostě to důležité, čím chcete zaujmout, se musí dostat k zákazníkovi v podobě "Vychytané stránky". Máme totiž jen pár vteřin, abychom zaujali hledajícího, než klikne a zmizí z Vašeho webu. Landing page je způsob jak zaujmout zákazníka i vyhledávač a zvýšit svoje šance.

Díky Landing page nabízíte vyhladávačům, jako Google nebo Seznam, dostatek informací, aby se měl čeho chytit při hledání konkrétního výrazu, klíčového slova nebo spojení. Naladíte si takto stránku právě pro jedno hledání. To udělejte pro všechna nejpoužívanější klíčová slova nebo spojení, která se Vás týkají.

Potřebujete pomocis vytvořením landing page?

Z našich služeb v tomto přípaně můžete využít:

 • Tvorba stránek: Můžeme na Vašem webu připravit nové Landing pages a zasadit je do struktury vašich stránek nebo eshopu
 • Copywriting: Stačí, když nám dáte dostatek informací a my připravíme na Landingpage i potřebné texty, které budou vyhovovat SEO potřebám
 • Grafické práce: Stránku můžeme doplnit také grafikou dle domluvy a Vaší inspirace

Napište nám, rádi odpovíme nebo se Vám ozveme, abychom vše prodiskutovali.


Dejtonaweb | Jeden partner pro celý online marketing

tvorba webu

Připravíme Vám webové stránky nebo eshop podle Vašich představ s nadstandardními SEO nástroji. Tvorba webových stránek na míru. Široké možnosti responsivního designu Vašeho webu a práce se SEO.

tvorba eshopu

Tvorba eshopu, který má všechny potřebné funkce, bez kterých se při online prodeji neobejdete. Responzivní formát eshopu a spousta automatických funkcí a usnadnění práce.
Vytvoříme Vám eshop a provedeme Vás vším co je třeba pro online prodej.

reklama na internetu

Internetová reklama Vám přinese okamžitý účinek - nové objednávky, poptávky, návštěvnost. Nabízíme zpracování a vedení online kampaní na Google, Facebook, Instagram a Seznamu. Online marketing je velmi důležitá součást Vaší práce ať děláte cokoli.

Copywriting

Asi nejdůležitější součástí webových stránek nebo eShopu je obsah. Originální text je pro zákazníky a vyhledávače to pravé a ceněné zlato. Optimální množství správně napsaného obsahu na Vašem webu přiláká nové zákazníky a posune Vás v žebříčku hledání dopředu.

SEO | Optimalizace pro vyhledávače

Nemusíte být profesionály na optimalizaci webu a tvorbu webových stránek a nemusíte ani investovat každý měsíc vysoké částky, abyste byli úspěšní v online marketingu. SEO může být i zábava a rádi Vám pomůžeme zlepšit Vaše šance.

Správa webu

Máte vlastní web a potřebujete provádět změny nebo vylepšení? Postaráme se o správu webu a posuneme jeho možnosti o kousek dál. Dlouhodobá správa webu nebo jednorázové úpravy dle potřeby.

Konzultace webu a eshopu, konzultace SEO

Jak zlepšovat pozice na Google? Jak na SEO? Kde a jak na webu upravit texty? Jak na eshopu nastavit...? Spousta otázek, které se dají řešit v krátkých Online konzultacích nebo individuálním proškolením.
Konzultace webu nebo eshopu Vám usnadní práci a ušetří čas.

Cena webu, kalkulátor ceny webu

Kolik stojí web nebo eshop? Ceny za veškeré naše služby vycházejí z času potřebného na zpracování. Vždy budete dopředu vědět cenu zpracování.
Můžete také zkusit kalkulátor ceny webu nebo eshopu. Máme nízké ceny a velmi transparentní výkaz práce.

Vlastní doména a emaily | hosting webu

Zajistíme Vám vlastní internetovou adresu, emaily a hosting - potřebný prostor pro Vaše stránky. Zajišťujeme dostatek prostoru a ideální nastavení jak pro web, tak pro provoz eshopu.
Postaráme se o všechna potřebná nastavení a registrace hostingových a doménových služeb.

 

Kontaktujte nás, probereme Vaše plány a nápady. Velmi rádi budeme Vaším partnerem ve všech oblastech online marketingu